Zdrowie i uroda
Dobry optyk – jak wybrać? Sprawdź!

Dobry optyk – jak wybrać? Sprawdź!

Optyk – o czym powinienem wiedzieć

Wybór optyka to nie jest prosta sprawa. Tym bardziej jeżeli do salonu optycznego idziemy pierwszy raz. Nie wiemy wtedy na co zwracać uwagę i co jest istotne. Okulary oprócz tego że mają wyglądać powinny przede wszystkim być wygodne i prawidłowo działać. Jest różnica między optykiem a sprzedawcą okularów. Przedstawię wam dziś kilka uwag które pomogą wam w wyborze salonu optycznego. Bo nie ma nic gorszego jak źle dobrane okulary. Optyk, który zna się na robocie pomoże Ci w idealnym wyborze.

Wykształcenie to podstawa

Podstawowa rzecz o której warto pamiętać to wykształcenie. W Polsce aby otworzyć salon optyczny konieczne jest posiadanie odpowiedniego kierunkowego wykształcenia. Obecnie można jest zdobyć na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to studia która kończą się tytułem licencjata a potem magistra. Drugi sposób to różnego rodzaju szkoły policealne. Po ukończeniu takiej szkoły przeważnie uzyskujemy tytuł technika. W przypadku studiów nauka trwa trzy lata + dwa lata. Tytuł technika można uzyskać już w dwa lata. Nie jest powiedziane że osoba po studiach będzie lepszym optykiem bo wiele zależy od osoby. Jednak ilość lat nauki daje nam do zrozumienia że w teorii osoba po studiach będzie bardziej kompetentna.

Podejście do pacjenta

Profesjonalny optyk swoją prace rozpocznie od przeprowadzenia wywiadu że swoim pacjentem. Nawet kiedy do salonu przychodzi osoba z receptą. Powinien wypytać nas o styl życia i rodzaj pracy wykonywanej. Ta wiedza pomoże mu odpowiedni dobrze okularów. Dzięki temu współpraca między optykiem a okulistą będzie łatwiejsza.

Sprzedawca okularów nie jest optykiem

Wchodząc do salonu optycznego nie powinieneś się czuć jak w sklepie z okularami. Jest różnica między optykiem a optykiem sprzedawcą. Handlowiec sprzedający okulary duża uwagę poświęci modzie i dobrze oprawki. To dlatego że zależy mu na sprzedaży drogich oprawek. Takie zachowanie idzie szybko wyczuć. Wystarczy wsłuchać w rodzaj zadawanych pytań. Jeżeli trafisz na sprzedawcę okularów powinieneś jak najszybciej z takiego miejsca uciekać.

Na zakończenie

Jeżeli będziesz pamiętał na co masz zwrócić uwagę uda Ci się uniknąć sytuacji w których będziesz narażony na sprzedawcę okularów. Jest wielu profesjonalnych optyków wystarczy tylko dobrze poszukać. Jeżeli chodzi o mnie ja odwiedzam jeden i ten sam salon od lat.